TUOTETIEDOT & MALLIEN MITAT
- 98% luomupuuvilla, 2% elastaani
- Malli 1, 171cm/S-koko
- Tarkista tuotteen mittataulukko täältä
- Vartalonmittataulukko oman koon löytämiseen
VASTUULLISESTI VALMISTETTU
- Suunniteltu Suomessa, valmistettu Portugalissa
- Puuvillalangan alkuperä: GOTS-sertifioitu luomupuuvillatukku Turkissa.
- T-paita on valmistettu vastuullisesti ja kestävän kehityksen periaatteiden mukaisesti Black Moda Portugal tehtaalla Ponte de Liman kylässä.
- Lue lisää paidan suunnittelusta, valmistuksesta ja tehtaan toiminnasta täältä.
KÄYTÄ, PESE, KÄYTÄ
- Pese 40 asteessa, ei kuivausrumpua tai valkaisua. Ripusta kuivumaan heti pesun jälkeen.
- Noudata aina pesuohjeita. Mitä paremmin kohtelet paitaa, sitä paremmalta se saa sinut näyttämään.
- Puuvillan perusominaisuuksiin kuuluu pieni kutistuminen. Luomupuuvillan kutistuminen on maksimissaan noin 5 %. Muista venyttää paitaa kosteana pesun jälkeen, jotta kuidut pääsevät avautumaan.
- Lue lisää vinkkejä vaatehuoltoon täältä
AJATONTA JA KESTÄVÄÄ SUUNNITTELUA
T-paitamme on valmistettu pitkäkuituisesta 100% luomupuuvillasta. Laadukas ja pitkäkuituinen luomupuuvilla takaa sen, että paita pysyy pesun jälkeen mukavan tuntuisena eikä se ala nukkaantumaan.
Istuvuus on rento. Tässä mallissa on lasketut olkapäät, minkä ansiosta se istuu hyvin kaikenkokoisille hartioille. Myös kainaloihin on jätetty tilaa, jotta kainalot eivät kinnaa ja hiosta.
Tämä t-paita on ekstrapitkä versio. Pitkän ja pyöristetyn helman ansioista paidasta ei lopu pituus kesken pidemmälläkään ihmisellä. Lyhyempi käyttäjä voi taas yhdistää pidemmän paidan esimerkiksi legginsien ja biker shortsien kanssa.
NOPEA TOIMITUS
- Postitamme tilaukset normaalisti viimeistään seuraavana arkipäivänä
- Toimitusaika on 1-2 arkipäivää.
- Postituksen hiilijalanjälki on kompensoitu.
- 14 päivän vaihto- ja palautusoikeus.
- Lue lisää toimitusehdoistamme täältä: Toimitusehdot
Aino J. (varmistettu kirjoittaja) –
Paita on aivan ihanaa kangasta! Printti on myös upea ja pituuden puolesta käy legginsien tai sukkahousujen kanssa mekosta. Otin koon XXL joka osoittautui itselleni aika reiluksi, pesussa kutistui hieman onneksi. Tästä tuli lempivaate heti! Lisäksi asiakaspalvelu oli todella ystävällistä ja nopeaa. Suosittelen!
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana istuvuus ja kangas!
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Käytän esim. Noshilta ja Verson puodilta kokoa XXL, mutta tästä koko L on sopiva. Olen 176 cm pitkä ja tämä on silti tarpeeksi pitkä ”tunikaksi”. Ihana ostos!
Johanna (varmistettu kirjoittaja) –
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Johanna K. (varmistettu kirjoittaja) –
Täydellinen malli, materiaali ja kuosi. Ryhdikäs, mutta uskomattoman miellyttävä päällä!
Linda R. (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana pitkä paita mikä sopii sekä arkeen että juhlaan.
Hyvä laatu 🌟🌟🌟🌟🌟
Esteri (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana! XS kokokin on suht reilu, mutta tämä on kivan tyylikäs ja helppo vaate kaappiin!
Marjo (varmistettu kirjoittaja) –
Minna (varmistettu kirjoittaja) –
jaana valtonen (varmistettu kirjoittaja) –
Paita oli laadultaan todella hyvä. 3/4 pituisella hihalla olisi ollut vieläkin parempi.
Kristiina T. (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana lintukuosi, hyvä pituus ja laadukkaan tuntuinen kangas.
Saija (varmistettu kirjoittaja) –
Lähes täydellinen! Vielä, kun olisi piilotaskut 😊
Jenni (varmistettu kirjoittaja) –
Laadukkaan oloinen materiaali, vastaa kokoaan
Marketta K. (varmistettu kirjoittaja) –
Tästä tuli ihan lempivaatteeni! Jämäkkää kangasta.
Marjo Haikara (varmistettu kirjoittaja) –
Tästä tuli heti lemppari! Kuosi on kiva ja kangas laadukas. 😍
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Maija (varmistettu kirjoittaja) –
Kaunis kuosi ja hyvä perusmitoitus 👍🏻
Suvi H. (varmistettu kirjoittaja) –
Mukava materiaali ja kaunis kuosi. Sisäpuolelta vaalea, mikä hieman häiritsee omaa silmää muutoin tummassa vaatteessa.
Raija P. (varmistettu kirjoittaja) –
Sain mitä halusin. Mulla on sama tuote valkoisella pohjalla entuudestaan. Hyvä että isommallekkin tytölle kokoja
Mira (varmistettu kirjoittaja) –
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Marjut (varmistettu kirjoittaja) –
Aivan ihana paita, menee mekosta. Laadukkaan oloinen materiaali.
Janica K. (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana kuosi ja kiva rento istuvuus, tykkään ❤️
Essi Näreaho (varmistettu kirjoittaja) –
Vastaa ihanasti kokoaan. Mahtava materiaali ja kuosi on aivan ihana. Uusi lemppari ja piristää kyllä kummasti oman sairastumisen johdosta. Kiitos ja mukavaa joulun odotusta, odotellaan koska rupeaa näkymään tonttuja.
Kirsi (varmistettu kirjoittaja) –
Ekstrapitkä linnut-paita on ihanan väljä ja juuri sopivan pitkä tunikaksi näin 177cm pitkälle. 🙂 ainoa mikä mietityttää, on mustan kankaan vaalea nurja puoli, että alkaako vaaleus ajan kuluessa kuultaa läpi. Ehkä olisin toivonut vielä tummempaa mustaa lintujen taustalle, mutta käytössä asia vasta näkyy. Ihana, että linnut ovat aidon näköisiä.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Lempikuosi nyt myös tässä pituudessa, joka menee täydellisesti mekosta! Laadukas materiaali, mukava päällä ja täydellisen pituinen.
Sofia M. (varmistettu kirjoittaja) –
Lempparikuosini ❤️ Ihanat tipit ja aivan super tää ekstrapitkä paitamalli! Tekisi mieli pukeutua joka päivä tähän paitaan. Mahtavan monikäyttöinen malli. Materiaali laadukasta, kuten teillä aina.
Laura (varmistettu kirjoittaja) –
Ihanan mallinen t-paita mitä ihanimmassa kuosissa <3
Päivi (varmistettu kirjoittaja) –
Ihanan tuntuista hieman paksumpaa materiaalia!