TUOTETIEDOT & MALLIEN MITAT
- 100% luomupuuvillaa
- Malli 1, 171cm/S-koko
- Tarkista tuotteen mittataulukko täältä
- Vartalonmittataulukko oman koon löytämiseen
VASTUULLISESTI VALMISTETTU
- Suunniteltu Suomessa, valmistettu Portugalissa
- Puuvillalangan alkuperä: GOTS-sertifioitu luomupuuvillatukku Turkissa.
- T-paita on valmistettu vastuullisesti ja kestävän kehityksen periaatteiden mukaisesti Black Moda Portugal tehtaalla Ponte de Liman kylässä.
- Lue lisää paidan suunnittelusta, valmistuksesta ja tehtaan toiminnasta täältä.
KÄYTÄ, PESE, KÄYTÄ
- Pese 40 asteessa, ei kuivausrumpua tai valkaisua.
- Noudata aina pesuohjeita. Mitä paremmin kohtelet paitaa, sitä paremmalta se saa sinut näyttämään.
- Puuvillan perusominaisuuksiin kuuluu pieni kutistuminen. Luomupuuvillan kutistuminen on maksimissaan noin 5 %. Muista venyttää paitaa kosteana pesun jälkeen, jotta kuidut pääsevät avautumaan.
- Lue lisää vinkkejä vaatehuoltoon täältä
AJATONTA JA KESTÄVÄÄ SUUNNITTELUA
T-paitamme on valmistettu pitkäkuituisesta 100% luomupuuvillasta. Laadukas ja pitkäkuituinen luomupuuvilla takaa sen, että paita pysyy pesun jälkeen mukavan tuntuisena eikä se ala nukkaantumaan.
Istuvuus on rento. Tässä mallissa on lasketut olkapäät, minkä ansiosta se istuu hyvin kaikenkokoisille hartioille. Myös kainaloihin on jätetty tilaa, jotta kainalot eivät kinnaa ja hiosta.
Tämä t-paita on normaalista mallia pitkä versio. Pitkän ja pyöristetyn helman ansioista paidasta ei lopu pituus kesken pidemmälläkään ihmisellä. Lyhyempi käyttäjä voi taas yhdistää pidemmän paidan esimerkiksi legginsien ja biker shortsien kanssa.
NOPEA TOIMITUS
- Postitamme tilaukset normaalisti viimeistään seuraavana arkipäivänä
- Toimitusaika on 1-2 arkipäivää.
- Postituksen hiilijalanjälki on kompensoitu.
- 14 päivän vaihto- ja palautusoikeus.
- Lue lisää toimitusehdoistamme täältä: Toimitusehdot
Tiina S. (varmistettu kirjoittaja) –
Exstrapitkät on niin kivoja ja monikäyttöisiä. En osaa päättää kumpi on mun lemppari väri karamelli vai tämä savi. Molemmat ihania.
Sanna (varmistettu kirjoittaja) –
Mukava, rento mitoitus. Asusteita vaihtamalla soveltuu kivasti sekä töihin että vapaa-ajalle.
Harriet (varmistettu kirjoittaja) –
Kiva malli lyhyelle, menee mekosta tai housujen kanssa yhdisteltynä. Mun suosikkivaate.
Ella Montonen (varmistettu kirjoittaja) –
Aivan super hyvä malli! Näitä tilaan lisää! Ihana murrettu sävy, juuri minun makuuni. Love it!